امام باقر (علیه السلام) می فرمایند: آیا دین چیزی جز محبت است؟
امام باقر

در زمان این امام همام گروهی از بـدعت‌گرایان و دین سازان وجود داشتند که عقاید انحرافی و افکار باطلی را در میان شیعیان انتشار می‌دادند. ازجمله آسیب‌های این بدعت‌گذاران رواج این اندیشه بود که تشیع تـنها مـحبت است، قبول تشیع یا محبت امیرالمومنین(علیه‌السلام) است یا گریه بر مصائب امام حسین(علیه‌السلام). این محبت بدون هیچ طاعت و عبادتی، موجب سـعادت و نـجات اسـت.
ادامه مطلب 
طبقه بندی:  شناخت دین،   دین پژوهی ، 
برچسب ها: عقاید انحرافی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 31 فروردین 1394 | توسط : محمد حسین كاظمی | نظرات()
جلسه

با گسترش جوامع انسانی نیاز به تشکیل جلسات مذاکره و مشاوره برای تصمیم‌گیری و اداره امور در سطوح مختلف اجتناب‌ناپذیر است. بی‌تردید هدف اصلی در تشکیل این جلسات یافتن راه‌کارهای سازنده و تأمین مصالح و منافع طرفین می‌باشد و برای نیل به آن شایسته است مسائل و مواردی رعایت شود تا زمینه‌ساز ایجاد احترام متقابل و تعامل سازنده میان شرکت‌کنندگان را فراهم آورد ...
ادامه مطلب

طبقه بندی:  دین اسلام، 
برچسب ها: روابط اجتماعی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 30 فروردین 1394 | توسط : محمد حسین كاظمی | نظرات()
تنهایی

رهروان ولایت ـ همه انسان‌ها در طول زندگی به دنبال خوشبختی و آرامش هستند و برای رسیدن به آن، شب و روز تلاش می‌کنند ولی با این وجود، دچار تلخی، احساس شکست و غم و ناامیدی می‌شوند؛ حتی بسیارند انسان‌هایی که  به لحاظ مالی از وضعیت خوبی برخوردارند امّا باز دغدغه‌های زیاد، موجب سلب آرامش آن‌ها می‌شود و از مشکلات فکری، استرس، غم و غصه رنج می‌برند.

چرا در این عصری که همه چیز برای آسایش انسان فراهم است باز خبری از آرامش نیست؟ چرا در این عصری که علم، تکنولوژی، فن‌آوری، صنعت و... به نقطه اوج خود رسیده است، به جای اینکه موجبات خوشبختی و آرامش انسان را فراهم کنند، شاهد هر چه بیشتر و روز افزون شدن مشکلات جسمی و روحی، بیماری‌های قلبی و روانی و سکته‌های قلبی و مغزی، خود کشی‌ها، طلاق‌ها و شکست‌های عشقی، مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و داروهای ضد افسردگی و... هستیم؟


ادامه مطلب


برچسب ها: خودشناسی، دین شناسی، شناخت و معرفت، آرامش، خوشبختی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 29 فروردین 1394 | توسط : علی سیدی | نظرات()
 برسی و نقد ادلۀ اهل  سنت بر خلافت

رهروان ولایت ـ مهم‌ترین اختلافِ بین شیعه و اهل سنت بر سر مساله خلافت و جانشینی پیامبر گرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌واله) می‌باشد. اهل سنت معتقدند که پیامبر اکرم هیچ کسی را برای جانشینی بعد از خود معرفی نکرد و هیچ نصبی از سوی حضرت صورت نگرفت و این امر بسیار مهم را به خود امت واگزار کرده است که ما در این‌جا به بررسی دلایل اهل سنت بر خلافت خلفای سه‌گانه می‌پردازیم:

اهل سنت معتقدند كه خلیفه اول با اجماع اهل حل و عقد به خلافت رسید؛ یعنى جمعى در سقیفه اجتماع كردند و با خلیفه اول بیعت كردند.[1] دلیل دیگر این است که ابوبکر کسی‌ست که ....


ادامه مطلب


برچسب ها: ادله اهل سنت، خلافت، ابوبکر، عمر، جانشینی پیامبر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 29 فروردین 1394 | توسط : علی سیدی | نظرات()
یکی از گروه‌های انحرافی که البته خود آن‌ها هم گروه‌های مختلفی هستند، «صوفیه» می‌باشند.

نام و تاریخچه‌ی صوفیه:
این‌که «صوفی» در اصل، چه معنایی دارد که صوفیه به آن، نامیده شده‌اند، چند صورت را بیان کرده‌اند؛ اما حق این است که صوف به معنی پشم است و صوفیه به این خاطر چنین نامی را پیدا کرده‌اند که لباس‌های پشمینه می‌پوشیدند.
و تاریخ نشان می‌دهد که گرایش به صوفی‌گری قبل از اسلام هم در یونان و هند و کشور‌های مختلف اروپا و آسیا وجود داشته و از قرن دوم و آغاز قرن سوم هجری، به محیط‌های اسلامی،‌ راه پیدا کرد.
ادامه‌ی مطلب

طبقه بندی:  ادیان و مکاتب غیر آسمانی،   جهان بینی و ایدئولوژی، 
برچسب ها: صوفیه، صوفی‌گری، سرخوردگی از مادیات، روح تشنه‌ی انسان، تصوف، گرایش به آزادی، تلاش استعمار‌گران،
مطالب مرتبط: گروه اینترنتی رهروان ولایت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 27 فروردین 1394 | توسط : عبدالله جوانمرد | نظرات()
تاكید بر مكتب اهل بیت(علیه السلام)
امام هادی(علیه‌السلام) در بخشی دیگر از همین دعای با عظمت می‌فرماید: «شهادت می‌دهم كه شما آن‌گونه كه سزاوار بود، جهاد كردید، تا آن‌جا كه دعوت خداوند را آشكار نمودید، احكام الهی را روشن ساخته، حدود الهی را اقامه كردید، شریعت الهی را نشر دادید، و سنت‌های خداوند را استوار نمودید... فصل الخطاب و آیات الهی نزد شماست، استوانه‌های خداوند در میان شماست». بدین ترتیب از دید امام(علیه‌السلام) معارف حقه الهی را تنها در مكتب اهل بیت پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) می‌توان یاد گرفت. در این صورت تنها كسانی برحق‌اند كه از مكتب و تعلیمات این خاندان پاك پیروی كرده باشند. و گر نه از جاده حق كنار افتاده‌اند « فالراغب عنكم مارق والازم لكم لاحق: هركس از طریق شما برگشت، از دین خدا خارج شده و هر كس ملازم و همراه شما باشد به شما ملحق شده و به حق و حقیقت رسیده است».[3] 

بقیه را اینجا بخوانید: رهروان ولایت
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 27 فروردین 1394 | توسط : علی احمدی فریدنی | نظرات()
انسان موجودی عاقل، متفکر و حقیقت‌جوست؛ به این معنا که او در برخورد با محیط پیرامون خود، از خود سوالات متعددی می‌پرسد و هر چه رشد کرده و عقل او شکوفا می‌شود، این سوالات نیز عمیق‌تر و پربارتر می‌شوند. یکی از مهم‌ترین دغده‌های بشر از ابتدای خلقت تا به حال، فهم درست هستی و چرایی وجود است؛ این‌که از کجا آمده است، آمدنش بهر چه بوده و به کجا می‌رود؛ این سه سوال از اساسی‌ترین سوالات بشر هستند که از قدیم الایام ذهن او را به خود مشغول کرده و آدمی همیشه کوشیده است پاسخی مناسب و تسکین‌بخش برای آن‌ها بیابد و تا به آن‌ها پاسخ مناسب ندهد، هرگز به آرامش نخواهد رسید. علم فلسفه نیز به همین خاطر بنا نهاده شد، چون متکفل تفکر و تعقل آدمی است؛ فلسفه علمی آزاد است که تلاش می‌کند هستی را آن‌گونه که هست بشناسد. در این علم گفته می‌شود تنها برهان قابل قبول است و هر سخنی که دلیل و برهان نداشته باشد، از درجه اعتبار ساقط است؛ برهان، نیز نتیجه دو مقدمه یقینی است که خود نیز یقینی خواهد بود.

برای مطالعه همه مطلب اینجا کلیک کنید
طبقه بندی:  دین و پیشرفت جامعه، 
برچسب ها: دین حاصل جبر جامعه، دین و اجتماع، پیامبران و جامعه، جامعه انسان را مجبور می‌کند،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 27 فروردین 1394 | توسط : محمد فرضی پوریان | نظرات()
  • تعداد کل صفحات : 4  صفحات :
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
داغ کن - کلوب دات کام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic